Впродовж двох тижнів учні загальноосвітніх шкіл Черкаського району мали нагоду переглянути художній фільм «Кіборги», а також безпосередньо поспілкуватися з учасниками АТО. Така акція стала результатом співпраці Черкаського об’єднаного міського військового комісаріату, відділу освіти Черкаської РДА та КП «Черкасиоблкіно».  

-         Фільм присвячений кожному загиблому і всім, хто залишився живим, їхнім родинам та волонтерам. «Кіборги» – це підтримка ідеї, надії в душах українців, а не пропаганда, - зауважує підполковник Олександр Шиш.

Стрічку вже подивилися учні шкіл Червонослобідського, Мошнівського куща, Руської Поляни. Сьогодні будуть в Худяках. На черзі Білозірська ОТГ.

Як зізналися у розмові з дітьми присутні на показах головний старшина запасу Олександр Тимошенко, молодший сержант запасу Євгеній Одновол, через реалістичність картинки важко дивитися фільм.

-         Просто дивитися як на художній твір не виходить. Хлопці занурюються у всі ті переживання. Для бійців, що повернулися з фронту, пройшло надто мало часу, - пояснює військовий психолог Валентина Чубенко-Савченко. - Власні розповіді героїв про те, що саме їх спонукало стати на захист Вітчизни та відповіді на питання глядачів створили особливу атмосферу урочистості моменту, патріотичного піднесення та єдності поколінь.

Філософських розмов у стрічці справді багато: про те, "за що любити Україну", про мотивацію на війні і терпимість. Після перегляду стрічки у Мошнах заступник військового комісара Черкаського ОМВК, підполковник, учасник бойових дій Олександр Шиш вручив матері Героя Максима Преснякова відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції». У Червоній Слободі з дітьми спілкувалася вдова загиблого капітана Євгенія Подолянчука – Марія Подолянчук.

На всіх показах зал стояв і аплодував під час завершальних титрів, а багато хто не стримував сліз.

Опубліковано в Освіта

Завдяки грантам від МХП жителі Черкаського району успішно розвивають бізнес-проекти

 Два роки тому ПАТ «Миронівський хлібопродукт» започаткував проект «Село: кроки до розвитку», за допомогою котрого ініціативні громадяни мають реальну змогу отримати гроші на розвиток власної справи у сільській місцевості.

Гранти виділяються на підтримку ідей, що сприятимуть розвитку місцевих громад. Перш за все, виокремлюються такі проекти, які містять соціальну складову, − розповідаєкерівник Ресурсного центру Асоціації недержавних громадських організацій Анатолій Рекун.

Торік МХП надало 25 грантів жителям Городищенського, Чигиринського, Катеринопільського, Корсунь-Шевченківського, Канівського та Черкаського районів.Переможцями конкурсу ставали проекти різного напряму: торгівля, туризм, вирощування рослинних культур, бджільництво, виробництво молочних продуктів, випічка хліба, пошив одягу, утилізація сміття тощо.

Результати проекту «Село: кроки до розвитку» перевершили всі очікування. Так говорить директор департаменту зі зв’язків із громадськістю та корпоративної соціальної відповідальності МХП Альона Кузьменко.

-         Завдання, яке ми ставимо перед собою, – дати людині можливість зробити успішний старт у бізнесі. Життя є життя, і не завжди воно дозволяє суворо йти за бізнес-планом. Ми навіть схвалюємо ініціативність наших грантерів та їхнє вміння реагувати на ситуацію, що змінюється. При цьому спілкування з нашими партнерами підтверджує: ніхто з них не витратив отримані кошти неналежним чином, і геть усі проекти, які ми підтримали, стали успішними. Більше того, люди почали будувати нові плани й мріяти про щось більше. І це нас дуже радує, –- зазначає пані Кузьменко.

За її словами, в новому році МХП планує розширити кількість районів Черкащини, які охоплюватиме проект. Також запровадження грантів планується, крім Черкаської та Вінницької областей, в деяких інших регіонах України, де присутній бізнес МХП. Які проекти вже успішно реалізовані нашими земляками, дізнавалися «Сільські обрії»

 Екотуризм у Чубівці

 

Розвиває черкащанка Антоніна Галич. Туристично-оздоровчий комплекс «Сторожова застава» функціонує вже понад три роки. Тут приймають відвідувачів не лише з району та міста, але й з віддалених областей України. Зупинитись на відпочинок у туристичному комплексі можна як на один день, так і на значно триваліший термін.

− «Сторожова застава», в першу чергу, орієнтується на оздоровлення дітей та патріотичне виховання молоді в дусі козацьких традицій, − розповідає Антоніна Миколаївна. − До нас на відпочинок приїздять шкільні колективи, члени обласного центру краєзнавства і туризму, вихованці школи бойового гопака, сім’ї з дітками та багато інших відвідувачів. Втомившись від міської метушні, всі вони прагнуть насолодитися спокоєм, красою тутешньої природи та самобутністю українського села. Для цього у «Сторожовій заставі» створено необхідні умови – є трав’яні бані, соляна шахта, «бджолиний будиночок». Останній об’єкт ми придбали за грантові кошти. Складається він з лежаків, під якими розміщуються вулики. Вібрація від бджіл та аромат прополісу надають надзвичайний оздоровчий ефект, що позитивно впливає на нервову та дихальну системи. Функціонувати «будиночок» розпочне навесні, після того, як ми придбаємо бджіл. Разом з тим визрів ще один хороший проект − хочемо створити власну пасіку і балувати наших відвідувачів екологічно чистим медом.

Досягнути відчуття незабутнього релаксу допоможе також соляна шахта – штучно створене заглиблення усередині невисокого пагорбу. Завдяки встановленому там галогенератору, соляним лампам та спеціальному аерозолю повітря шахти насичується сіллю, що сприяє оздоровленню легеневої системи, зміцненню імунітету, профілактиці вірусних захворювань та відновленню усього організму.

Не сумуватимуть у «Сторожовій заставі» і прихильники активного відпочинку, адже їм запропонують здійснити екскурсії до Жаботинського Свято-Онуфріївського чоловічого монастиря, Шаєвої гори, «Танькиного» джерела, що сховалось у низинах Холодного Яру, на Лису гору, до урочища «Вітряна гора», на річку Тясмин та до кар’єру з цілющою глиною. Також можна взяти участь у козацьких розвагах, покататись верхи на конях, поплавати на байдарках водами річки Тясмин, потренуватись з майстрами бойового гопака, постріляти з лука, відвідати різноманітні майстер-класи із виготовлення сувенірів та зробити ще багато інших захоплюючих речей. Окрім того, серед розважальної програми туристичного комплексу передбачено проведення підготовки молоді до Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

− Ідея створення туристичного комплексу виникла доволі давно, − зізнається жінка. − Спершу я обговорила її зі своєю ріднею та Олександром Проценком – представником Міжнародної федерації бойового гопака. Усе почалося з нашого спільного бажання влаштувати дітям активний відпочинок на період літніх канікул. Хотілося, щоб молодь проводила більше часу на природі - подалі від міської загазованості та всюдисущих технологій. Продовжуючи ідеї бойового гопака, ми прагнули створити табір з етноукраїнським спрямуванням. І вважаю, нам це вдалося – у «Сторожовій заставі» відроджуються козацькі звичаї і давні бойові стилі, відбуваються традиційні святкові церемонії та обрядові дійства. Навіть саме село Чубівка має справжню козацьку історію, адже було засноване козаком на прізвисько Чуб. Тож де, як не тут, розвивати подібний проект?

Завдяки участі у гранті від МХП комплекс вдалося обладнати новими об’єктами.

− Минулий рік був надзвичайно плідний для нашого бізнесу, − розповідає Антоніна Галич. – Так, вдалося здобути перемогу одразу у двох грантових проектах. Взяти участь у конкурсі «Село: кроки до розвитку» нам порадили у Ресурсному центрі АНГО. Також їхні спеціалісти допомогли оформити грантову заявку. Щодо самого гранту, то надзвичайно сподобалося ставлення організаторів конкурсу до його учасників. Протягом усіх етапів відбору нам жодного разу не відмовили у консультації, пояснювали навіть найдрібніші деталі. Потім було два конкурсні тури − написання та захист проектів. Про здобуття гранту нам повідомили через декілька днів після захисту. А ще запам’яталася гідна конкуренція та висока компетентність членів комісії.

Завдяки перемозі у грантовому конкурсі туристично-оздоровчий комплекс «Сторожова застава» отримав кошти для спорудження своєї головної родзинки – «бджолиного будиночка».

− Такі конкурси, як «Село: кроки до розвитку» мотивують підприємців із сільської місцевості, − зізнається пані Антоніна. – А мотивація у купі з хорошою ідеєю та грантовою підтримкою – це формула успішного бізнесу.

 Справжній господар зі Степанок

 Засновник проекту «Справжній господар» Віталій Астанков усе свідоме життя провів у Черкасах. Та втомившись від галасу й міської метушні, переїхав до сільської місцини. Уже понад рік чоловік мешкає у Степанках, там і розвиває свій бізнес.

− Ідея надавати господарські послуги виникла під час ушляхетнення власного подвір’я, − зізнається Віталій. – Це насправді важка праця, що забирає чимало часу. Не всі мають змогу, сили та здоров’я самостійно обслуговувати прибудинкове господарство. Особливо це стосується самотніх людей, а також осіб похилого віку.

Усе почалося з безкоштовної допомоги сусідам, серед яких були люди з особливими фізичними потребами. Покосити траву, побілити дерева, прибрати листя та сухе гілля. Віталій мав багато вільного часу і не боявся фізичної праці. Зрештою, про майстерність та працелюбність чоловіка дізналися місцеві жителі. Почали надходити пропозиції щодо виконання робіт по господарству на платній основі.

− Перші гроші я заробив покосом бур’яну на сільських городах, − розповідає підприємець. – Розумієте, молодь виїздить із села, тут залишаються люди похилого віку. Обробляти величезні земельні ділянки їм не під силу. Буває інакше – місцеві їдуть працювати до Черкас або Сміли і повертаються додому лише на вихідні. Можливостей чи потреби утримувати господарство у них немає. У результаті, садиби занедбуються, земля заростає травою, припадає листям та гнилими фруктами. Саме у таких випадках звертаються до мене.

Найперші місяці роботи Віталій не розглядав подібне заняття як серйозний чи перспективний виду діяльності, лише як допоміжний заробіток. Але пропозицій ставало дедалі більше, інколи доводилось навіть записувати клієнтів у чергу. Також виникла необхідність вкладати власні кошти – докуповувати господарське обладнання. І тоді хороша ідея надійшла від близьких людей – друзі порадили Віталію взяти участь у конкурсі мікро-грантів «Село: кроки до розвитку».

− Про конкурс я дізнався від знайомих підприємців з Червоної Слободи, які торік здобули грант на будівництво пральні, − розповідає Віталій. – Дружина наполягла взяти участі. Ми заповнили необхідні папери та направили їх на розгляд комісії, попередньо зареєструвавши підприємство «Справжній господар». А потім мене запросили захищати проект. І от, сиджу я посеред просторої кімнати, і члени комісії задають мені запитання. Хвилювання неймовірне, сам дивувався, але відповідав чітко і конкретно.

Керівництво конкурсу зацікавилось нетривіальною ідеєю. Через два тижні Віталію зателефонували і запросили на церемонію вручення гранту. Підприємець отримав на розвиток бізнесу 40 тисяч гривень.

Виграні кошти чоловік використав на придбання необхідної господарської техніки. Купив мотоблок, мотокосу, мотопилу, зварювальний апарат. Після цього зайнявся масштабуванням бізнесу.

– Зараз триває напрацювання клієнтської бази, наразі вже маю сімох постійних клієнтів. Були випадки, коли за моїми послугами зверталися жителі інших сіл, але поки що доводилось відмовлятись від таких замовлень, – зізнається підприємець. – Наразі в компанії «Справжній господар» працює лише одна людина, тобто я. Та після освоєння грантових коштів бізнес потрібно розширювати – у перспективі планую найняти двох-трьох чоловіків. Думаю, вдасться обслуговувати декілька сіл, принаймні, для цього будуть створені всі умови.

Перетворивши щире прагнення допомагати людям на оригінальний стартап, Віталій не забуває піклуватися про тих, кому необхідна турбота.

– Людям з інвалідністю та самотнім пенсіонерам я допомагаю безоплатно і позачергово. Бізнес бізнесом, але завжди потрібно залишатись людиною, – переконаний Віталій.

Назва підприємства чудово підкреслює майстерність та хазяйновитість засновника. Вмілі чоловічі руки гарантують клієнтам високу якість виконання замовлень. Вправність Віталія приваблює дедалі більше охочих скористатися його послугами. Вже сьогодні попит починає перевищувати пропозицію. І це цілком зрозуміло, адже ідея степанківського бізнесмена цікава й нестандартна, а широкий спектр робіт передбачає зайнятість у будь-яку пору року. Не виникає сумнівів й в тому, що справжні господарі сьогодні цінуються на вагу золота.

Артем ЯКОВЛЄВ

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Лютий 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28