Спалах кору налякав навіть найбільших противників вакцинації. За півтора місяці від нового року медики «первинки» вакцинували 50 % з тих дітей, які за планом повинні бути щеплені, та 90 % тих, хто раніше відмовлявся.

-                     Щоб вірусу не було де циркулювати, необхідно, щоб понад 90% людей були вакциновані. Впродовж багатьох років спостерігалося зменшення охочих зробити щеплення. Проте після спалаху кору житлі району активізувалися, - зауважує заступник головного лікаря Центру ПМСД Людмила Буша.  

Фахівці переконані, що через низький рівень вакцинації серед дітей можуть почати хворіти й дорослі.

-         Безкоштовної вакцини ми маємо в достатній кількості для дітей. Відтак, за півтора місяці від нового року ми вакцинували 50 % з тих дітей, які за планом повинні бути щеплені в рік та шість років, та 90 % тих, хто раніше відмовлявся. А от охочим вакцинуватися дорослим пропонуємо придбавати вакцину в аптечних закладах, - каже лікарка.

У Центральній районній лікарні кажуть, що від початку року серед дорослого населення зросла кількість охочих вакцинуватися від дифтерії та правця.

-         Понад 140 осіб звернулися лише минулого тижня, аби зробити щеплення від цих небезпечних хвороб, - зауважує лікар-педіатр ЦРЛ Віра Купрієнко. 

Опубліковано в Медицина

Торік 14 жителів району з нирковою недостатністю отримали послуги гемодіалізу в спеціалізованих медичних закладах міста на загальну суму 717 840 грн. Закупівля послуг проводилася за рахунок коштів районного та субвенцій обласного бюджетів.

– Вартість проведення однієї процедури гемодіалізу за розрахунком ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер Україна» в 2017 року становила 2392,8 грн на одну особу. Впродовж року проведено 300 процедур гемодіалізу, – коментує головний лікар ЦРЛ Микола Гуськов. – З обласного бюджету було спрямовано  480 185 грн, з районного – 237 655 грн для цих потреб.

Цьогоріч кількість хворих, які отримуватимуть замісну ниркову терапію, зросла. Всього станом на початок цього року таких хворих у Черкаському районі 17 осіб.

– Лікування є дуже високовартісним, – зауважує головний лікар. – Тому надання допомоги хворим нефрологічного профілю потребує адекватного вирішення цих проблем та підтримки як на обласному, так і районному рівнях.

Опубліковано в Медицина

Торік у Черкаському районі запланували відремонтувати доріг загального користування місцевого значення на умовах співфінансування з районного та сільських бюджетів на 2 мільйони 585 тисяч гривень. Через зволікання «дорожників» зробили менше.

– У повному обсязі виконані роботи по Чорнявській сільській раді на автодорозі Степанки–Вергуни–Чорнявка, Степанківській сільській раді – дорога від Н-16–Хацьки–Степанки–Хутори, а також на дорозі Степанки–Вергуни–Чорнявка – до а/д Р-10, на автодорозі Хрещатик–Тубільці – до а/д Р-10 по Тубільцівській сільській раді, дорозі від Н-16–Хацьки–Степанки–Хутори по Хутірській сільській раді, по Худяківській сільській раді на дорозі від а/д Р-10-Худяки–Сагунівка–Боровиця–Рацево – до а/д Р-10, по Руськополянській сільській раді – на дорозі Геронимівка–Руська Поляна–Дубіївка, а також по Хацьківській сільській раді на дорозі від Н-16–Хацьки–Степанки–Хутори, – коментує начальник управління економіки ЧРДА Володимир Гуня. – Працівники філії «Черкаський райавтодор» так і не доремонтували дорогу Геронимівка–Руська Поляна–Дубіївка по Дубіївській сільській раді, на яку було спрямовано півмільйона гривень з районного та місцевого бюджету, а по Свидівоцькій сільській раді до ремонту дороги від Р-10-Сокирно. Відтак по факту торік спільнокоштом було відремонтовано доріг загального користування місцевого значення на суму майже 2,3 мільйона гривень.

Опубліковано в Новини громад

Меморандум про співпрацю з головним управлінням Держгеокадастру в Черкаській області минулого тижня підписала Білозірська ОТГ. Одразу по тому рада ОТГ ухвалила на сесії рішення про звернення до Держгеокадастру щодо передачі земель.

Процедура передачі двох ділянок сільськогосподарського значення загальною площею понад 1,5 тисячі гектарів з державної в комунальну власність стартувала.

– Меморандумом визначені заходи, які потрібно провести для передачі земель сільськогосподарського призначення з державної в комунальну власність, зафіксовані основні етапи такої передачі та їх послідовність,- зауважують в Білозірській ОТГ.

Відтак, маючи землі за межами населеного пункту громада зможе розробити ефективну стратегію їхнього використання, надавати конкретні гарантії інвесторам, отримати додатковий дохід в місцевий бюджет,  упереджати рейдерство, навести лад у порядку сплати оренди цих земель, збільшити соціальний внесок орендарів у розвиток громади.

Голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко відзначає, що у громаді траплялися прецеденти, коли Держгеокадастр відмовляв АТОвцю у виділенні 2 гектарів землі у межах громади. А трохи згодом присилав на погодження питання виділення тієї ж земельної ділянки людині з іншого населеного пункту, і не місцевому АТОвцю.

– Сподіваюся, що після такого доленосного для наших ОТГ рішення уряду ми станемо повноцінними власниками своєї землі, – каже Ігор Чекаленко. – Ми більше року займаємось цією проблемою, звертались до Держгеокадастру і отримали на 3 ділянки загальною площею 45 гектарів накази, які дозволяли сільській раді розробити на них проектну документацію. Ми розробили проекти через державну проектну установу, але отримали суто формальні відмови Держгеокадастру. Сподіваємося, тепер таке нехтування законами у земельній сфері буде припинено.

У середньому процес передачі земель для однієї ОТГ може тривати близько двох місяців.

Опубліковано в Політика

Днями в Мошнах відкрили новий факультет Університету третього віку. Відтепер 17 літніх слухачів курсу матимуть змогу вивчати актуальну для їхнього віку тему здорового способу життя.

Перше  заняття відбулося в розміщеній у місцевому Будинку культури сільській бібліотеці. «Студентів» привітали директор Територіального центру Валерій Вишиваний та сільський голова Мошен Богдан Шкарбута. Слухачам курсу вручили квитки «слухача університету Третього віку» та вітаміни від Територіального центру. А аматорські колективи Мошнівського будинку культури заспівали для присутніх українських пісень.

Цього ж дня першу лекцію, присвячену здоровому способу життя,  слухачам прочитала  завідувачка амбулаторії загальної практики сімейної медицини Ольга Остапець.

Як вже повідомляли «Сільські обрії», торік у Мошнах в рамках соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку» діяв факультет «Краєзнавства та мистецтв». Його слухачі вже отримали дипломи і тепер переважна більшість з них поповнила лави щойно відкритого курсу. А фахівців, які допомагали реалізовувати цей проект,  нагородили подяками. Це: директор Черкаської районної станції юних техніків Черкаської Районної Ради Черкаської області Микола Якименко, завідувачка музею  Тараса Шевченка в  с. Мошни Ганна Грицик, керівники гуртків Черкаського районного БДЮТ Ганна Однорог та Ганна Гаврилюк.

Ілона Левченко

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Лютий 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28