Шляхом французьких молочарів (фото)

Четвер, 21 липня 2016 09:11

Вдруге на базі молочної ферми СТОВ «Ломовате», що належить до групи «Євраліс Семанс», провели День французької молочної ферми.

 

Французькі компанії ділилися досвідом успішного інвестування та впровадження французьких технологій в молочне скотарство, відгодівлю худоби та використання сучасної техніки для збору врожаю, приготування кормів, а їхні партнери – презентували продукцію, виготовлену з високоякісного вітчизняного молока. Поки збиралися – охочі могли її дегустувати.

-        Шість років тому французьки партнери поставили запитання – «як зробити цю ферму прибутковою?». При тодішньому надої на корову шість літрів питання про прибутки навіть не стояло, але ми відповіли, що в цього молочного стада є потенціал. Завдяки внормованій кормовій базі ми підняли надої молока до 30 літрів на корову, - розповів коротку передісторію формування молочно-товарної ферми генеральний директор компанії «Євраліс Семанс Україна» Володимир Яковчук. – 50 % успіху молочної продуктивності припадає на заготівлю якісного силосного гібриду. По-друге, це техніка, за допомогою якої ми заготовляємо та роздаємо корми. По-третє, це спільна праця всіх людей, які працюють на фермі.

СТОВ «Ломовате» серед лідерів в області не лише в молочній галузі, а й рослинництві. Серед основних напрямків діяльності компанії – насінництво. Починаючи від локальних дослідів мультиплікації гібридів на полях, кондиціювання на заводі ТОВ «Черлис» до реалізації цього насіння.

-        Зменшення перешкод для розвитку бізнесу та оптимальні умови для господарювання завели цьогоріч в область понад 16,6 мільйонів доларів іноземних інвестицій, 20 % з яких становлять інвестиції французьких компаній, - зазначив у ході офіційної частини заходу перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль, запросивши також учасників заходу презентувати свої підприємства на інвестиційному форумі, який відбудеться 22 вересня.

День французької молочної ферми минув за сприяння Посольства Франції в України, Міністерства аграрної політки та продовольства України, а також партнерів «Євраліс Семанс Україна» - виробників відповідно агротехніки, насіння рослин для якісних кормів і молочних продуктів.

Весь день тривали лікнепи та презентації – і на полях, і на фермі.

Молочарі знайомилися з устаткуванням та роботою нової доїльної зали, власноруч прощупали корми, які для презентації розмістили поруч приміщення, де утримують корів. Землероби оглядали модерну техніку «зеленої лінійки» Kuhn: косарки, прес-підбирачі, кормороздавачі, кормозаготівельну техніку Поруч лише чути було, що з такою технікою в полі можна працюючи співати. Разом з тим, на огляд організатори представили взірці зернової продукції. На полі проводили демонстраційно-технологічне випробування на кукурудзі на силос та зерно, соняшнику, сорго та сої. Обговорювалися способи підвищення перетравності силосу великою рогатою худобою. Насамкінець заходу на учасників чекало шоу корів голштинської породи. Та найбільше раділи Дню французької молочної ферми найменші сагунівчани, куштуючи йогурти та соки. Вочевидь, це найкраща реклама молочної продукції цієї марки.

-        Інвестори зберегли молочну ферму, тому що вона – частина історії Сагунівки, тут працюють її жителі. Вони соціально відповідальні. З ними у виробництва молока – велике майбутнє. З нашого боку, як влади на місцях, для них сприяння та продуктивна співпраця, - наголошують керівники району.

Наталія Усенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)