Громадські активісти спільно з рибінспекцією наловили понад 15 кілометрів браконьєрських сіток

Понеділок, 18 квітня 2016 10:04

-         Браконьєрів порівняно з минулим роком стало менше. Акули цього промислу очевидно вирішили відсидітися вдома, а на воду більше виходять любителі, - каже керівник штабу громадського формування «Черкаський автомайдан» Юрій Кравець. – Однак це не заважає їм розставляти кількакілометрові сітки. Але як показали два тижні роботи, попадають в них самі.

Сьогодні громадські активісти провели штабне засідання, аби обговорити основні напрямки роботи цього тижня.

-         Сьогодні ми працюємо разом над однією спільної справою – охорона та відтворення рибних запасів у нерестовий період на водних об’єктах району, - каже голова адміністрації Костянтин Омаргалієв. – Відтак всі проблеми маємо вирішувати разом.

Загалом за два тижні від проголошення операції «Нерест» автомайданівці зняли більше 6 км сіток та вилучили 258 кг риби, «бійці-реформатори» спільно з екологами наловили більше 9 км браконьєрських сіток та передали  дві справи для проведення досудового розслідування та притягнення осіб до кримінальної відповідальності за ознаками ст. 249 КК України. Збитки, нанесені рибному господарству України, склали 7277 грн. В дохід держави здано 283 кг продукції риби.

-         Досить актуальним питанням залишається відпрацювання ринків у населених пунктах району. Попри інформаційно-роз’яснювальну роботу, люди продовжують торгувати рибою. Тут доречною стане активна позиція працівників фіскальної служби, - додає голова районної ради Олексій Собко.

Приміром, минулого тижня у Сагунівці рибінспектори та автомайданівці склали один протокол та вилучили у місцевого жителя рибу.

-         Лише за минулий тиждень на порушників Правил рибальства підготовлено та передано до суду для притягнення до адміністративної відповідальності 16 матеріалів за ч. 4 ст. 85 КУпАП, - каже головний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів управління охорони, використання та відтворення водних ресурсів у Черкаській області Анатолій Соловйов.

 

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)