У районі найбільше з’явилося історичних та релігійних геонімів

П'ятниця, 18 березня 2016 13:29

Вони у списку перейменованих назв вулиць, провулків, скверів чи парків займають 70 %. Решта – перейменовані жителями відповідно до місцевості. «Найприроднішим» виявилося село Леськи. Віднедавна тут можна знайти Квіткову, Виноградну, Яблуневу, Гайову, Надгірну, Дніпровську та Вишневу вулиці.

-         Натепер найбільше в селах Соборних, Благовісних, Різдвяних, Монастирських вулиць та провулків. Повернулися й козацькі назви. Так, абсолютно історичний підхід до процесу декомунізації прослідковується у Степанках. Тут в переважній більшості  вулиці названі імами історичних постатей – Гонти, Ярослава Мудрого, гетьманська, гайдамаків, Богуна, Святослава, - розповідає начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Антоніна Петренко. – назв, пов’язаних із подіями сьогодення значно менше. Одразу кинулися перейменовувати на першій хвилі революційних подій 2014 року. Потім ця тенденція дещо відійшла.

Однак, залишилися населені пункти, у яких Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» так і не набув чинності. Серед них і Червона Слобода.

-         На рівні області вже не думатимуть про красиві назви в кожному населеному пункті. На жаль, жителі цього села так і не використали своє право самим визначитися із новими назвами геонімів. Тут ще й досі превалюють Жовтнева, Котовського, Чапаєва, Леніна та купа інших радянських назв, - каже посадовець.

Нагадаємо, натепер визначатися із новими назвами вулиць та провулків у населених пунктах району, які не встигли це зробити до 21 лютого будуть в обласній державній адміністрації. Влітку вже всі геоніми, що підпадають під декомунізаційний закон будуть перейменовані.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)