Об’єднані громади мають нагоду відкрити ЦНАП «з нуля»

Вівторок, 11 липня 2017 16:51

У другого компоненту Програми «U-LEAD з Європою» з’явився сайт tsnap.ulead.org.ua, де можна дізнатися, як створити ЦНАП «з нуля». Тут же є інформація про проект, актуальні анонси та тендери. Про це в коментарі для газети «Сільські обрії» повідомила Марина Говорухіна, фахівець із комунікацій 2-го компонента програми U-LEAD.

Нагадаємо, Програма «U-LEAD з Європою» має два компоненти, які реалізують в об’єднаних громадах України кілька країн Європейського Союзу.

– Представники Німеччини відповідають за компонент 1 і акцентують на освітній програмі органів місцевого самоврядування. Компонент 2 включає естонський напрям, що збирається робити програмне обладнання для українських ЦНАПів, і безпосередньо створення Центрів надання адміністративних послуг та підвищення поінформованості громадян про органи місцевого самоврядування, – пояснює пані Марина.

Нагадаємо, цьогоріч оголосили конкурс, за результатами якого 24 громади України до кінця поточного року побудують ЦНАПи відповідно до європейських вимог. Найбільше таких громад у Хмельницькій та Черкаській областях. 

– Ці громади мали приміщення під ЦНАП та готові були зробити свій внесок у рамках співфінансування проекту, – зауважує Марина Говорухіна. – Відтак, вони отримають підтримку в чотирьох напрямах, реалізованих програмою «U-LEAD з Європою». Зокрема, допомогу в реконструкції та обладнанні меблями цих приміщень, розробленні документації, навчанні персоналу та залучення населення до участі в процесі прийняття рішень на місцевому рівні, що сприятиме контролю з боку громадян за цим процесом.

Потім у рамках цих 24 Центрів надання адмінпослуг відкриють перший в Україні мобільний ЦНАП.

– Це буде спеціально обладнаний технікою, мережею Інтернет, меблями та устаткуванням автомобіль, який виїжджатиме в населені пункти, де немає ЦНАПів. Він належатиме громаді. А фахівці зможуть здійснювати прийом громадян. Все робиться для того, аби спростити процедуру надання адмінпослуг. Досі аналог подібної програми є лише в Грузії, але побудований за іншим принципом, – розповідає пані Марина. 

У результаті реалізації проекту планують відкрити до 600 ЦНАПів по всій Україні.

– А значить об’єднані громади можуть наприкінці року подавати свої заявки для участі в Програмі й отримати кошти на відкриття для своєї громади ЦНАПу, – каже фахівець з комунікації. 

Наталія Усенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)