Чого жінки очікують від свята весни?

Четвер, 02 березня 2017 15:36

Історія появи Міжнародного жіночого дня проста – це була спроба відновити спотворену століттями справедливість щодо жіночої статі, яка настільки вкоренилася в суспільстві, що бути жінкоюще якихось 100-150 років тому означало тільки одне – безправ’я і гнітючий послух. Та в цивілізованому світі чоловік і жінка хоч і різні, але абсолютно рівні між собою. А одне без одного приречені на смуток і печаль.

Сучасне суспільство офіційно закріпило і вирівняло права жінок і чоловіків, тому нині ми святкуємо Міжнародний жіночий день. Та зараз у рамках декомунізаційних процесів українські владці пориваються перетворити державне свято жінок у будень, через що точиться чимало суперечок. Чарівна «половина» нашого району поділилася, що означає для них це свято і чи варто позбавляти жінок додаткового вихідного дня.

Лариса Ольшевська, керівник турклубу «Кипарис» БДЮТ, багатодітна мама:

– Для мене це свято дуже особливе, адже чоловік і чотири сини завжди готують нам із донькою сюрпризи, крутяться навколо, і роблять усе тільки для нас: кава в ліжко, величезні букети троянд, різноманітні смаколики й подарунки. Звичайно, хотілося б отримувати презенти більш особисті, наприклад, парфуми чи прикраси, та чоловіки вважають, що доцільно в цей день дарувати нам жіноче приладдя: хлібопічку, мультиварку, посуд та інше кухонне начиння. І все ж, подарунки – це завжди приємно, тому ми з донькою задоволені тим, як проходить у нашому домі жіноче свято. Про його скасування не може бути й мови. Коли чуємо про це, виступаємо категорично проти.

Віталіна Береза, учениця 11-го класу Чорнявського НВК:

– 8 Березня – одне з моїх улюблених свят. Воно подобається мені не лише тим, що в цей день я отримую подарунки, а й своєю особливою атмосферою. Цей день асоціюється з весною, теплом, радістю, любов’ю та турботою. Тому дуже прикро, що незабаром він може зникнути з українського календаря. Невже жінки в нашій країні не заслуговують на це свято?

Валентина Воробкало, студентка Київського Національного Авіаційного університету:

– Міжнародний жіночий день – це, насамперед, чудовий настрій. Надзвичайно приємно, коли є день, в який тобі дарують квіти, посмішки і привітання. Якщо ж говорити серйозно, то це міжнародне свято впроваджене з важливою метою: щоб чоловіки не забували цінувати жіночу працю та дарувати радість прекрасній половині людства. Безумовно, воно потрібне суспільству. До того ж, оскільки я студентка, вихідний на честь Дня жінки є важливим для мене. На мою думку, 8 Березня святкуватимуть незалежно від того чи скасують його, чи ні. Я, звичайно ж, збираюсь святкувати і раджу це зробити решті жінок. Сподіваюсь, чоловіки не проігнорують бажання жіночої половини мати хоч один день в році, присвячений їм, та приділять своїм дружинам, дівчатам і мамам достатньо уваги. Для мене, приміром, найкращим подарунком є букет квітів. Можливо, це банально... Проте квіти завжди змушують мене посміхатися.

Віра Іващенко, кумейківський сільський голова:

– У мене чималий життєвий досвід, тому можу з упевненістю сказати, що свято 8 Березня нам потрібне. З ним асоціюється початок весни, пробудження землі, перші квіти. Ми змалечку його святкуємо. Спочатку нас вітали хлопчики у школі, нині ми вітаємо своїх бабусь, мам, доньок, сестер. Нехай навіть цю дату скасують, та ми до неї звикли і все одно будемо святкувати, адже 8 Березня – це символ краси, добра, жінки.

 Отож, відкидаючи пафосність і офіційну частину всіляких державних петицій і документів, однозначно можна сказати – це одне з найкращих свят, яким довелося увійти в наші календарі. У День найпрекраснішої половини населення ми приєднуємося до привітань і бажаємо всім жінкам здоров’я, миру, щастя, чудових подарунків та гарного настрою!

Юлія САВЧЕНКО

Оцініть матеріал!
(0 голосів)